mgr Magdalena Walkowiak

PSYCHOTERAPIA
Z psychoterapii warto skorzystać zawsze wtedy, kiedy czujemy, że doświadczane przez nas trudności życiowe przerastają nas i nie jesteśmy w stanie sami sobie z nimi poradzić. Nasze własne sposoby i rozwiązania stają się nieskuteczne. Na psychoterapię często zgłaszają się osoby bez konkretnej diagnozy, które mają poczucie utraty kontroli nad własnym życiem, przeżywają brak poczucia sensu, nie radzą sobie w sferze osobistej albo zawodowej.

Pracuję w oparciu o założenia psychoterapii psychodynamicznej dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta, co umożliwia osiągnięcie trwałych efektów terapii. Terapia psychodynamiczna bazuje na założeniach psychoanalizy, za pomocą której możliwe jest leczenie wielu zaburzeń, oraz wspomaganie rozwoju osobistego, dzięki uświadomieniu sobie nieświadomych mechanizmów rządzących człowiekiem.

Terapia psychodynamiczna wywodzi się z klasycznej psychoanalizy, uwzględniając także nowsze teorie dynamiczne oraz wiedzę z zakresu psychologii klinicznej i psychiatrii. Pozwala to na elastyczność w dostosowaniu jej do indywidualnej problematyki pacjenta. Jest metodą, w której podstawowym narzędziem pracy jest rozmowa.

Psychoterapia zorientowana psychodynamicznie koncentruje się na odnalezieniu źródła nieświadomego konfliktu, który często manifestuje się: lękiem, niepokojem nieznanego pochodzenia, objawami somatycznymi, nerwowością, różnymi trudnościami w codziennym funkcjonowaniu. Terapia polega na ujawnieniu oraz przepracowaniu nieświadomych treści, schematów relacji i wzorców psychicznych, poprzez rozmowę, w której pacjent zachęcany jest do swobodnego wyrażania swoich myśli, pragnień i emocji.

Psychodynamiczna praca wymaga podejścia całościowego oraz indywidualnego do osobowości pacjenta. Na tej podstawie tworzona jest strategia pracy w psychoterapii, stawiane są cele terapeutyczne i jasno określany obszar zakresu pomocy. Psychoterapia to cykl regularnych indywidualnych spotkań, najczęściej odbywających się raz w tygodniu. Każde spotkanie trwa 50 minut, a ich ilość zależy od stopnia nasilenia odczuwanych problemów. Jeśli problem dotyczy trudności wychowawczych, najpierw proszeni o rozmowę są sami rodzice. Na następne spotkanie zapraszam rodziców z dzieckiem.

Poradnictwo psychologiczne obejmuje zazwyczaj jednego lub kilka spotkań, podczas których praca skupia się na istniejącym problemie i polega na wspólnym poszukiwaniu najlepszego sposobu radzenia sobie z nim.

SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ
ZAPRASZAM NA WIZYTĘ

Po wcześniejszym umówieniu

JAK DOJECHAĆ DO GABINETU

Centrum Medyczne Multimed
ul. Chudoby 16
62-200 Gniezno
ZADZWOŃ LUB NAPISZ

Rejestracja 669-88-66-60
e-mail: psycholog.walkowiak@gmail.com
Magdalena Walkowiak-Borczyk - ZnanyLekarz.pl
Realizacja: Dpl Agency - Tworzenie Stron Internetowych